• Egzamin na kartę rowerową

          • 5 października uczniowie klasy 5 przystapili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili Pan Zdzisław Bieńkowski oraz Pani Beata Maksimczuk. Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin. Wszystkim  uczniom  gratulujemy i życzymy samych bezpiecznych kilometrów.

          • Bogowie i boginie z klasy piątej

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy V na zajęciach języka polskiego zamienili się w bogów i boginie. Odwiedziło nas kilku Zeusów, Posejdonów, Hera, Demeter i wiele wiele innych.

            Uczniowie zaprezentowali ubiór, atrybuty oraz krótki opis wybranego przez siebie boga.

            Poprzez zabawę nauka- jak widać jest to możliwe.

            Z serdecznymi pozdrowieniami z Olimpu- „boska” klasa V

            z wychowawczynią Joanną Ślesik i nauczycielką Agnieszką Zych.

          • Klasa VIII w kinie Helios

          • 30 września 2021r. klasa VIII spędziła niestandardowo.

            Dziewczęta z tej klasy (przy malusim naszym udziale) zrobiły niespodziankę chłopcom i zaprosiły ich na film 'Czarny młyn” do kina Helios w Wołominie. Aby było jeszcze ciekawiej wybraliśmy się tam pociągiem z Tłuszcza. Była to okazja do poznania innego niż zazwyczaj transportu publicznego, który być może już za rok będzie służył niektórym jako dojazd do szkoły. Dla niektórych była to okazja aby pierwszy raz przejechać się w ten sposób. Poznaliśmy również zasady zachowania się w poczekalni, na stacji w Tłuszczu i Wołominie.

            Uczniowie oglądali film 'Czarny młyn”.

            Jest to opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Iwo to niepokorny nastolatek, który nie zawsze potrafi wspierać swoją mamę i młodszą siostrę Nelę. Gdy Iwo był małym chłopcem, jego ojciec zginął w wybuchu w Czarnym Młynie. Od tamtej pory całe miasteczko trzyma się z daleka od „przeklętego miejsca”. Kiedy to niepisane prawo narusza jeden z kolegów chłopca, zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska. Bo jak wyjaśnić to, że przedmioty zyskują własne życie, zwierzęta wydają się sterowane, a w lipcu pada śnieg? Dezorientacja sprawia, że relacje członków grupy przyjaciół zostają wystawione na próbę. Czy na bieg wydarzeń wpływa siostra Iwo, Mela? Gdy z miasteczka znikają wszyscy dorośli, dzieci wiedzą, że muszą trzymać się razem. Tylko wspólne działanie daje im szansę na przywrócenie normalności.

            Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści uznanego twórcy polskiej literatury młodzieżowej – Marcina Szczygielskiego.

            Niewątpliwie film wart obejrzenia, zaś chwile spędzone razem nie do zapomnienia.

             

            Agnieszka Zych / Beata Maksimczuk

          • Instalacja Serge 6 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Kozłach

          • Łączymy się z naszymi Przyjaciółmi

            w Kraju Sacha ( Jakucji)

            Dnia 6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Kozłach miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia zostało ustawione jedyne w Polsce - Serge, czyli drewniany, ręcznie rzeźbiony koniowiąz. Autorem i wykonawcą jest Pan Aleksander Pavłov- mieszkaniec Kraju Sacha, prywatnie Dtrektor Generalny Firmy Jubilerskiej " Kierga", który wykonał Serge w podzięce za to co dla Jakucji zrobił Patron Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi- Wacław Sieroszewski. Nasza Szkoła jest jedyną szkołą w Polsce, która ma zaszczyt nosić to imię. Imię wielkiego Polaka, trochę zapomnianego w swoim kraju, za to bardzo dobrze znanego tam w dalekiej Jakucji. Jak powiadają mieszkańcy- wszyscy Jakuci są wdzięczni Wacławowi Sieroszewskiemu za opisanie ich kultury, języka, etnografii. Książka " Jakuci" jest dla nich niemalże tak ważna jak dla większości z nas Biblia.

            Pan Aleksander Pavłov pracował nad swoim Sergr 5 dnii właśnie w sobotę- 6 kwietnia zostało ono zainstalowane. Znajduje się na nim wyrzeźbiona książka "Jakuty" i katolicki krzyż. 

            W tej uroczystości wzięli udział: Pani Barbara Sieroszewska- Borowska ( wnuczka Wacława), Pani Zuzanna Sieroszewska- Rolewiacz ( prawnuczka Wacława) i jej mąż Jan Rolewicz, Pan Robert Szydlik- Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego, Pan Paweł Marcin Bednarczyk- Burmistrz Tłuszcza, Radni Gminy Tłuszcz:Pani  Katarzyna Sadurska i Pan Włodzimierz Romański, Pan Arkadiusz Relicki- Prezes Towarzystwa Zabrodzkiego, Pan Marcin Ołdak- Prezes Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, Pan Rafał Wiatrak- Dyrektor ZGK w Tłuszczu oraz licznie przybyli goście ze Wspólnoty Jakuckiej z Polski i Niemiec.

            Nasze Serge zawdzięczamy Panu Burmistrzowi Pawłowi Marcinowi Bednarczykowi, Pani dr Kunnej Takaahaj- autorce pracy doktorskiej pt. " Jakuckie prace Wacława Sieroszewskiego w kontekście przemian świadomości narodowej Sacha( Jakutów) oraz Panu Piotrowi Maciejukowi- lokalnemu przedsiębiorcy, rzeźbiarzowi, który sam osobiście odwiedził Syberię i poznał ten piękny kraj.

            Bardzo dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie!

             

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.