• Wycieczka do Muzeum powstania Warszawskiego

• Podsumowanie akcji BohaterOn i wycieczka klas 7b i 8

W tym roku  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterON w Twojej Szkole - kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie
            i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.  Uczniowie klas 1-8 naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji. Uczestniczyli w lekcjach związanych z  historią Powstania Warszawskiego oraz napisania kartek do żyjących powstańców. Projekt stał się okazją do wspólnego pochylenia się nad losami powstańców i pokazania wielkiej prawdy o niezwykłym darze wolności. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli symbolicznym słowem „dziękuję” wyrazić szacunek i pamięć osobom, które walczyły za nasz kraj, za naszą niepodległość.

Podsumowaniem akcji była wycieczka klas 7b i 8 do Muzeum Powstania  Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli posłuchać o bohaterach Powstania Warszawskiego, obejrzeć filmy, podziwiać eksponaty oraz zdjęcia z okresu Powstania Warszawskiego.

• lekcja języka polskiego w klasie IV

• Zapewne wszyscy znają Akademię pana Kleksa?

Klasa IV zna ją na pewno. Na lekcji języka polskiego zapoznali się z utworem i pobawili się w budowniczych akademii. Powstało wiele jej replik, a co z tego wynikło …. zapraszamy do odwiedzenia Akademii pana Kleksa widzianej oczyma czwartoklasistów:)

Pan Kleks byłby z nich dumny, kreatywności i fantazji nie było końca.

Agnieszka Zych

Beata Laskowska