• Konkurs na najpiękniejszy stroik/ palmę wielkanocna.

• Nowa galeria Konkurs na najpiękniejszy stroik/ palmę wielkanocna. została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 8 kwietnia nastąpiło rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy stroik/ palmę wielkanocna.

Udział wzięło w niej około 60 uczniów i przedszkolaków.

Prace były tak wspaniale, że jury powołane do komisji konkursowej jednogłośnie stwierdziło, iż...nie da się wybrać tej/tego naj naj. Wszyscy jednakowo pierwsze miejsce.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych umiejętności, kreatywności, rodzicom dziękujemy za wsparcie, Radzie Rodziców za cudowne nagrody, pani Małgorzacie Gotowiec za ufundowanie stroików i palm na kiermasz. Wszystkim dziękujemy za serce , gdyż wszystkie prace sprzedały się w okamgnieniu i pomogą w powrocie do zdrowia Leonowi, synowi naszej koleżanki z pracy, a Waszej nauczycielki, pani Izie.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

/nieznani autorzy/

Beata Maksimczuk

Katarzyna Bielska

Agnieszka Zy

• NIECODZIENNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE V.

W klasie V doszło do niecodziennego zdarzenia. Mianowicie na lekcji języka polskiego odbyła się rozprawa sądowa nad... Syzyfem (Michał rewelacyjny w tej roli).Sędzia Szymon miał trudne zadanie- musiał zdecydować co z tym Syzyfem zrobić- winny czy niewinny? Oto jest pytanie.Powołana została grupa Oskarżycieli i grupa Obrońców naszego Syzyfa.

Rozprawa nie trwała długo, gdyż linia Obrony była perfekcyjnie przygotowana. Sędzia wobec takiego obrotu spraw zadecydował jednomyślnie i nieodwołalnie- Syzyf nie jest winny postawionych mu zarzutów i odzyskuje wolność!

Klasa V zaś zobaczyła jak trudne jest stawianie odpowiednich argumentów, bądź ich odpieranie i przekonała się, że odpowiednie przygotowanie do zadania może przeważyć szalę zwycięstwa.

Brawa dla wszystkich,zwłaszcza Syzyfa, który miał kilka momentów zwątpienia czy uda się;)

Agnieszka Zych

• Robotyka - przezentacja robota Franek 2.0

• W dniu 25.03.2022r. w naszej szkole, w ramach innowacji pedagogicznej 'Kultura dostępna dla wszystkich”, odbyły się zajęcia z zakresu robotyki i mechatroniki. Poprowadził je pan Jarosław Makarewicz- nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej im Marina Gotowca w Klembowie. Przybył do nas z uczniami swojej szkoły, którzy pomagali mu w tworzeniu robota Franka 2.0.

Zajęcia poprzedził wykład motywacyjny o marzeniach, dążeniu do ich spełniania, roli nauki w naszym życiu i możliwościach, jakie przed nami otwiera świat. Uczniowie mogli zapoznać się z zawodem przyszłości- informatyk, programista, mechatronik.

Następnie pokazano możliwości robota- poruszanie się, efekty wizualne i wokalne, usłyszeliśmy jak śpiewa, mówi kawały a nawet jak uczy się nowych pojęć i stosuje je w praktyce. Kolory nie są przypadkowe biel i czerwień- flaga polska, imię zaś od patrona miejscowości Klembowa- Franciszka Żymirskiego. Cały robot został stworzony przez pana Jarka, łącznie z drukowaniem jego elementów na drukarce 3d.

Była to na pewno bardzo ciekawa lekcja informatyki, która pokazała nam nowe możliwości technologiczne oraz wskazała iż, jeśli bardzo się w coś wierzy, można wszystko osiągnąć. Marzenia mogą się spełnić, należy jednak dążyć do tego pracą, nauką i próbować rozwijać swoje pasje i uzdolnienia.

Dziękujemy serdecznie pani Jarosławowi za poświęcony czas i cenną naukę. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Agnieszka Zych

• Musical Mały Książe.

• 29 marca uczniowie klas 6, 7a, 7b i 8 wybrali się do Warszawy na musical Mały Książe. W drodze powrotnej nie obyło się bez McDonalda. Był to miło i kulturalnie spędzony dzień.