• Spotkanie z pollicjantem 7 XII 2018

  7 grudnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne z Panią podinspektor Wiolettą Zychnowską z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Spotkanie odbyło się w czterech grupach wiekowych. Najmłodsi wysłuchali wykładu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starsi uczniowie z kolei zostali pouczeni o odpowiedzialności osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na omawiane tematy, z zainteresowaniem słuchali również ciekawych informacji przekazywanych przez Panią podinsektor. Świadomość praw, obowiązków oraz przepisów jest niezmiernie ważna, dlatego dziękujemy za przekazaną nam wiedzę!

 • Szlachetna paczka

  Uczniowie naszej szkoły, wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jadowie, wzięli udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Paczkę przygotowało łącznie 402 uczniów wraz z nauczycielami. Zebraliśmy 1054, 50 zł, oraz żywność, środki chemiczne, ubrania, obuwie i słodycze. Dzięki pomocy naszych cudownych wychowanków i ich wspaniałych rodziców, obdarowana rodzina będzie miała w tym roku prawdziwe, rodzinne święta! Dziękujemy !Uczniowie naszej szkoły, wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jadowie, wzięli udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Paczkę przygotowało łącznie 402 uczniów wraz z nauczycielami. Zebraliśmy 1054, 50 zł, oraz żywność, środki chemiczne, ubrania, obuwie i słodycze. Dzięki pomocy naszych cudownych wychowanków i ich wspaniałych rodziców, obdarowana rodzina będzie miała w tym roku prawdziwe, rodzinne święta! Dziękujemy !

 • Warsztaty "Debata Okswordzka"

  15 listopada cztery uczennice z naszej szkoły Oliwia Górczak, Wiktoria Górczak, Aleksandra Pergoł i Wiktoria Kułak wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez Szkołę Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Podczas warsztatów uczennice poznały idee debat oksfordzkich i sposób ich przygotowania. Uczennice po raz pierwszy mogły wziąć udział debacie, której teza brzmiała „Czy Polska młodzież uczestniczy w życiu publicznym”. Dziękujemy dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce Pani Grażynie Kapon za zaproszenie. Beata Maksimczuk

 • Stulecie niepodległości

    Dziewiątego listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Tak rozpoczęliśmy obchody 100-lecia niepodległości Polski. Kolejnym punktem obchodów 100-lecia niepodległości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zaśpiewaliśmy hymn szkoły, „Rotę”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Czerwone maki na Monte Casino, „Ojczyzno ma” i wiele innych pieśni. Po odśpiewaniu pieśni nastąpiło podsumowanie akcji „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”. Były podziękowania za włączenie się i zaangażowanie w wymianę pocztówkową. Ostatnim punktem obchodów tak pięknej rocznicy było podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustracja do pieśni patriotycznej”. Szczególne wyróżnienia otrzymali: Cyprian Cichocki, Aleksandra Oleszczuk, Albert Krysik, Maja Redwinsz, Ewa Rytel, Weronika Oniśk, Julia Matusiak. Wszyscy zgromadzeni na apelu mogli poczuć dumę z bycia Polakiem i radość z tego wyjątkowego święta. Katarzyna Bielska Beata Maksimczuk

 • Pajęczaki

  5 listopada 2018roku zawitały do naszej szkoły... pajęczaki. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjrzenia się tym stworzeniom, zadania pytań prowadzącym, uzyskania wiedzy z zakresu gatunków, sposobu życia tych stworzeń. Taka żywa lekcja przyrody, na pewno pozostanie długo w ich pamięci.

 • Wycieczka do Łazienek Królewskich 25 października 1918

  Wycieczka do Łazienek Królewskich 25 października 1918

  Wycieczka do Łazienek Królewskich 25 października 1918 - Obrazek 1Foto

  W dniu 25 października 2018r. uczniowie klas 4, 5 i 6 udali się na wycieczkę do rezydencji ostatniego króla Stanisława Augusta- Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Uczestniczyliśmy tam w lekcji muzealnej pt:„Bogowie olimpijscy w Pałacu na Wyspie”. Mitologia grecka i rzymska przez wieki były źródłem wielu inspiracji. Dziś także są obecne w naszej kulturze. Spacerując po pałacowych wnętrzach, wraz z przewodnikami, szukaliśmy związków przeszłości z teraźniejszością. Dowiedzieliśmy się kim byli Herkules, Apollo czy Diana. Poznaliśmy także wierzenia i mity z innych części świata. Następnie w pałacowych wnętrzach uczniowie wzięli udział w zajęcia plastycznych. Będąc na zajęciach korzystalismy z bezpłatnych biletów w ramach akcji Kultura Dostępna. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było kino Helios w Wołominie i film pt: „Biały kieł”. Przed filmem uczniowie mogli zjeść posiłek w restauracjach w Galerii Wołomin. Tuż przed projekcją filmu uczniowie wysłuchali wykładu na temat życia Indian w Ameryce oraz zobaczyli jak wyglądała ich codzienność. Odbyły sie konkursy dla uważnych słuchaczy, w których nasi uczniowie zdobyli cenne nagrody. Nastepnie obejrzalismy animację kinową p.t. "Biały kieł". Film oparty na słynnej powieści Jacka Londona. Opowiada o dumnym i odważnym wilku-psie. Po dorastaniu w zaśnieżonych i wrogich przestrzeniach Dalekiej Północy, zostaje zabrany przez Szarego Bobra i żyje u Indian. Ale nikczemność ludzi zmusza Szarego Bobra by oddał zwierzę okrutnemu i złowrogiemu człowiekowi. Wkońcu jednak, po wielu przygodach, Biały Kieł znów znajdzie się w dobrych rękach, uczy się opanowywać swój dziki instynkt tak, aby stać się przyjacielem i towarzyszem. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni, pięknie.

  Beata Maksimczuk

 • 18.10.2018

  Klub Rodzica

  Reaktywacja!!!

  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne  24.10. 2018 r.
  o godzinie 16.00.

  Przyjdź, bo znajdziesz tu coś dla siebie!

  Joanna Ślesik i Beata Laskowska

   

 • 11 X 2018 Ślubowanie uczniów klasy I i dzień Patrona

  11 X 2018 Ślubowanie uczniów klasy I i dzień Patrona

    FOTO11 X 2018 Ślubowanie uczniów klasy I i dzień Patrona - Obrazek 1Nasze dzisiejsze święto wpisuje się pięknie w państwowe obchody 100 lecia niepodległości naszego kraju. Nasz Patron był bardzo ważną osobowością wpisującą się w walkę o tę niepodległość. To on odbudowywał wraz z ówczesnymi nasz kraj po 123 latach niewoli. To on również w pierwszych dniach II wojny światowej nawoływał Polaków do walki z hitlerowskim najeźdźcom. A jednocześnie jest nam bardzo bliski - bo tu na tej ziemi – ziemi wólkowsko- kozłowskiej mały Wacuś się urodził, tymi samymi ścieżkami biegał i tu wraz ze swoimi rówieśnikami, tak jak wy dzisiaj spędzał wolny czas. Tylko zabawy były wtedy trochę inne - i na pewno nie miał telefonu ani internetu.Dziś w dniu święta szkoły nasi najmłodsi uczniowie zostaną uroczyście przyjęci do braci uczniowskiej i z tej okazji pragnę Wam przekazać - noście głowy wysoko i mówcie, że jesteście uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach. Bo to wielki zaszczyt - po pierwsze macie wspaniały wzorzec umiłowania swojej ojczyzny i tej małej i tej dużej, a po drugie w tej szkole uczycie się razem nie tylko nowych wiadomości i nowych umiejętności, ale także i przede wszystkim empatii, współpracy i poszanowania każdego.Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Kozłach jest szkołą z ponad 90 letnią tradycją, która zawsze pięknie wpisywała się w życie wsi Wólka Kozłowska i Kozły, a od 9 lat również w idee integracji dzieci zdrowych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jestem dumna z moich uczniów – tworzycie piękny i zgrany zespół- a my dorośli możemy uczyć się od was jak powinniśmy w dzisiejszym zróżnicowanym społeczeństwie żyć i funkcjonować.

   
  • Akcja DKMS

 • Akcja DKMS

  Akcja DKMS

  FOTO Akcja DKMS - Obrazek 1

  W dniu 27.09.2018r. w naszej szkole odbyły się lekcje pokazowe dedykowane akcji DKMS. Przedszkolaki, uczniowie z oddziału zerowego oraz klasy 1-3 wysłuchały bajeczki "Biedroneczka", odbyły sie pogadanki nt dawcy szpiku kostnego. Oglądaliśmy filmy pokazowe obrazujące omawiany temat. Uczniowie klas starszych również zapoznali się z tematem dawcy szpiku, sposobami pobrania szpiku, dowiedzieli się kim jest biorca, dawca, jak można pomóc innemu człowiekowi.

  Uczniowie z młodszych klas wykonali wspaniałe prace, które trafią do naszego głównego bohatera- Bartka Ojdany, który to już od dłuższego czasu oczekuje na dawcę.

  W dniu 28.09.2018r. wraz z wolontariuszami zarejestrowaliśmy aż 34 osoby. Zostali oni potencjalnymi dawcami szpiku dla swego bliżniaka genetycznego. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali rejestracji oraz tym, którzy z powodu problemów zdrowotnych nie mogli brać udziału w akcji. Mamy nadzieję, że uda nam sie pomóc wielu osobom.

  Dziękujemy pani Dyrektor Annie Góraj za udostepnienie miejsca na rejestrację.

  Dziękuję wolontariuszom- pani Agnieszce Mrozińskiej, pani Ninie Kruk oraz pani Wandzie Jachacy za aktywny udział w akcji, bez nich nie udałaby się!

   

  Agnieszka Zych

   

 • TURYSTYKA ROWEROWA W NASZYM WYKONANIU

  TURYSTYKA ROWEROWA W NASZYM WYKONANIU

      TURYSTYKA ROWEROWA W NASZYM WYKONANIU - Obrazek 1 Kozły - Urle        TURYSTYKA ROWEROWA W NASZYM WYKONANIU - Obrazek 2 V Powiatowy Rajd Rowerowy

  Miesiąc wrzesień upłynął uczniom najstarszych klas Naszej szkoły pod hasłem turystyki rowerowej. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wielu miłośników tej aktywności do spędzania ostatnich dni lata na szlakach rowerowych. Jazda na rowerze to same plusy: pozytywnie wpływa na nasze zdrowie - wzmacnia układ mięśniowy i krążeniowo – oddechowy; podróż rowerem pozwala odkrywać miejsca i obiekty, które są świadectwem kultury, historii i tradycji naszej okolicy; wspólne podróżowanie uczy nas przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu ulicznym - czyli edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce.

  Mając powyższe na uwadze 18 i 21 września uczniowie klasy trzeciej gimnazjum i klasy ósmej wybrali się na wycieczkę rowerową do Urli nad Liwiec. Początek trasy to przejazd do stacji PKP w Tłuszczu i podróż pociągiem do Urli. Na miejscu udaliśmy się nad Liwiec. Tu odpoczęliśmy, a następnie po omówieniu trasy naszej wyprawy, przypomnieniu przepisów ruchu drogowego i zasad komunikacji kolumny rowerowej udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Dystans 20 km pokonaliśmy w bardzo dobrym czasie -70 minut, a co najważniejsze - lekcję z bezpieczeństwa uczniowie zdali na piątkę.

   

  Nasza następna wyprawa rowerowa odbyła się 25 września - uczniowie klasy siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięli udział w V Powiatowym Rajdzie Rowerowym z Naturą i Kulturą. Organizatorem Rajdu był Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego.

  W rajdzie udział wzięło 161 uczestników – uczniów i nauczycieli z: Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, Szkoły Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach, Zespołu Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach, Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu. Celem tej cyklicznej już imprezy rowerowej jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych naszej „Małej Ojczyzny”, promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w środowisku uczniów, integrowanie młodych mieszkańców gmin powiatu wołomińskiego wokół kultury regionu, popularyzacja szlaków rowerowych oraz przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów i zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Pierwszy etap naszej wyprawy rowerowej to Chrzęsne. Tu, na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego rozpoczynał się rajd. Każdego roku w rajdzie biorą udział nowi uczestnicy, dla których jest to niejednokrotnie pierwszy kontakt z tym Obiektem. Zachwyca nie tylko piękno wnętrz pałacu, ale również magia parku. Zwiedzanie XVII wiecznego późnorenesansowego pałacu zakończyło się wyświetleniem hologramu - multimedialnej prezentacji o historii obiektu. Stąd wyruszyliśmy w dalszą drogę, która przebiegała przez miejscowości: Kury, Sulejów, Rudniki, Grabów. Trasa częściowo wpisywała się w mapę szlaków rowerowych powiatu wołomińskiego, które opracowane zostały w ramach projektu „Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą”. Rajd zakończył się w Grabowie, w gospodarstwie edukacyjno- agroturystycznym „Mazowiecki Zaścianek.” Tu otrzymaliśmy od organizatorów pamiątkową statuetkę i podziękowanie. Na koniec odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorącą herbatą. Po udanym odpoczynku czekał nas jeszcze powrót do szkoły. W sumie przejechaliśmy ponad 40 km. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Tylko szkoda, że na następne wyprawy rowerowe musimy zaczekać do wiosny…. Do zobaczenia na szlakach rowerowych!

 • Dzień dawcy szpiku kości

  PlakatDzień dawcy szpiku kości - Obrazek 1   biedronka.pdfDzień dawcy szpiku kości - Obrazek 2      biedroneczka_-_bajka.pdf

  Bartuś jest bardzo szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia i ludzi dzieckiem. Jest takim naszym słoneczkiem, które wszystkich potrafi rozweselić opowiada mama. Zapytany, co lubi, wylicza: „Najbardziej lubię moją Bestię to pies Melinda. Lubię Michała Pazdana, Kubusia Puchatka, jeździć na rowerze, „Ruda tańczy jak szalona”, leżeć na plaży.... Kocham kolor niebieski”.

  Bartek to bardzo energetyczny i uśmiechnięty chłopiec. Trudno uwierzyć, że walczy z poważnymi chorobami. A jednak. Zdiagnozowano u niego zespół Nijmegen oraz nietypowe zmiany w płucach, a jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku. Przyjdźcie! Zarejestrujcie się! Może to ktoś z Was podaruje szansę na życie osobie, która bardzo tego potrzebuje apeluje rodzina Bartka.

 • Konary 4 września 2018 roku

  4 września uczestniczyliśmy w uroczystości upamiętniające tragedię narodu polskiego w czasie II wojny światowej i  okupacji w miejscu straceń w lesie Konary

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 - 2019

  3 września 2018 roku o godzinie 12.00 rozpoczęła się inaguracja nowego roku szkolnego poprzedzona mszą świetą o godz. 11.00

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Kozłach
  Kozły 27, 05-240 Tłuszcz
 • 029 777 16 67

Galeria zdjęć