• Dzień Babci I Dziadka

  Kotki

  Zerówki

 •  

  Święta zbliżają się wielkimi krokami.  Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w kiermaszu zorganizowanym przez uczniów uczęszczających na zajęcia „Koła rękodzieła artystycznego”, które prowadzi pani Beata Maksimczuk oraz pani Katarzyna Bielska. Szkolna stołówka zamieniła się w stoisko na, którym można było zakupić przepiękne ozdoby stroiki, choinki te małe i te duże, te wyplatane, i te z włóczki. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów jak i rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i docenienie pracy młodych artystów.

 • W dniu 07.12.2017 r. uczniowie kl II gimnazjum pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli oni w zajęciach pt: „ Bohaterowie Powstania Warszawskiego. Zwiedzili muzeum i oglądali film pt „ Miasto ruin”. W ten sposób mieli okazję zwiedzić to miejsce, poczuć ducha historii i poznać dzieje naszego kraju.Mieli także okazję, by mile spędzić czas w kręgielni. Tam bawili się – w końcu dzień wcześniej były mikołajki...

 • Po raz pierwszy na terenie Gminy Tłuszcz został zorganizowany Przegląd Piosenki w Języku Angielskim. Zespół Szkól w Kozłach reprezentowali:Eliza Krawczyk i Kornelia Brzostek - piosenka „Flowers In The Meadow”Gabrysia Koźlik - kolęda „Silent Night”Weronika Dzieńska - utwór „Snowflake”Aleksandra Oleszczuk - hit Celine Dion „My Heart Will Go On”Karina Rosa - utwór Christine Perri „A Thousand Years”Weronika Oniśk - przebój Bryan-a Adamsa „Everything I Do I Do It For You”

 • W dniu 24 listopada 2017 roku reprezentacja klas 5-7 Szkoły Podstawowej im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach wzięła udział w lekcji europejskiej. Warsztaty odbyły się w Warszawie w Punkcie Informacyjnym Przedstawicielstwa Parlamentu Unii Europejskiej. Tematyka spotkania to: historia Unii, podróż po strefie euro i prawa obywatela UE.

 • W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu sala numer 3 zamieniła się w "salę wróżb". Niezwykłe wróżki przepowiadały wszystkim przyszłość, wróżyły z magicznych serc, kombinacji cyfr, wosku. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Uczniowie sami również przygotowali się do tego spotkania, przebierając się za postacie ze świata bajek i nieograniczonej dziecięcej fantazji. Kolorowa, wesoła zabawa mogłaby trwać bez końca... Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Czas jednak upłynął szybko. Kolejne andrzejki za rok. Beata Maksimczuk, Katarzyna Bielska

 • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w poniedziałek 13 listopada. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Beaty Maksimczuk. Podczas apelu przypomniano ważne wydarzenia historyczne. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.

 • Na konkurs wykonano wiele prac i każda miała to „coś”, co mogło się podobać. Niestety w formule konkursu trzeba wybrać. Jury w składzie Samorządu Uczniowskiego Oskar Rudnik, Zuzia Pękul oraz Weronika Oniśk starało się ocenić prace według następujących kryteriów: pomysłowość, naturalność, estetykę i ogólne wrażenie artystyczne. I miejsce w pierwszej kategorii wiekowej przyznano mai Białek, II miejsce – Oliwierowi Biernackiemu iJulii Zółkowskiej III miejsce – Weronice Dzieńskiej i Mai Michalik. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Zuzia Pękul, II miejsce zajęła Maja Redwinsz, III miejsce zajął Dawid Rytel. Nagrody, dyplomy i drobne pamiątki, to już zasługa p. dyrektor, której bardzo dziękujemy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za pozytywną odpowiedź na nasz konkurs, bo przecież nie tylko o miejsca tu chodziło, lecz przede wszystkim o wspólne odkrywanie piękna jesiennej przyrody.Dziękujemy!
  opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
  Beata Maksimczuk, Katarzyna Bielska

 • 12.10.2017

  Zgodnie z tradycją 12 padziernika  w szkole odbył się dzień patrona - Wacława Sieroszewskiego, jednocześnie uczniowie klasy pierwszej złożyli ślbowanie.

 • Rajd rowerowy

  Foto

   

  IV POWIATOWY RAJD ROWEROWY Z NATURĄ I KULTURĄ

  Podróż rowerem pozwala odkrywać miejsca i obiekty, które są świadectwem kultury, historii i tradycji naszego regionu. Ponadto wspólne podróżowanie ułatwia nawiązywanie nowych znajomości i poprawia kontakty rówieśnicze. Uprawianie turystyki rowerowej wpływa także pozytywnie na nasze zdrowie, wzmacnia układ mięśniowy i krążeniowo- oddechowy. Walory jazdy na rowerze bardzo dobrze znane są uczniom Zespołu Szkół w Kozłach, dlatego też bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie na IV Powiatowy Rajd Rowerowy z Naturą i Kulturą, który odbył się 26 września 2017 r.

  Organizatorem Rajdu był Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym. W rajdzie udział wzięło około 150 uczestników - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Tłuszcz, w tym uczniowie Zespołu Szkół w Stryjkach, Kozłach, Miąsem, Mokrej Wsi, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Zespołu Szkół w Tłuszczu oraz Liceum Ogólnokształcącego w Urlach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej i drugiej gimnazjum.

  Wraz z opiekunami wyruszyliśmy w drogę w rewelacyjnej atmosferze. Choć poranek był chłodny to pogoda zapowiadała się piękna. I jak się okazało, przejechaliśmy tego dnia 36 km. w pełnym słońcu. Pierwszy etap naszej wyprawy rowerowej to Chrzęsne. Tu, na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego rozpoczynał się rajd. Zwiedzanie XVII wiecznego późnorenesansowego pałacu zakończyło się wyświetleniem hologramu - multimedialnej prezentacji o historii obiektu. Następnie wyruszyliśmy w dalszą trasę, która przebiegała przez miejscowości: Kury, Dzięcioły, Grabów, Rudniki, Jaźwie, Franciszków. Trasa rajdu częściowo wpisywała się w mapę szlaków rowerowych powiatu wołomińskiego, które opracowane zostały w ramach projektu „Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą” (projekt współfinansowany przez Unię Europejską).

  Rajd zakończył się we Franciszkowie. W ośrodku szkoleniowo – rekreacyjnym „Dwór Franciszków” odbyło się podsumowanie imprezy. Od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę i dyplom. Na koniec odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorącą herbatą. Tu pożegnaliśmy się z innymi uczestnikami rajdu i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Gdy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły to zaczęliśmy od razu snuć plany na następne wyprawy. Choć nasz rajd rowerowy to pożegnanie lata….. z naturą i kulturą, to mówimy: do zobaczenia za rok.

 • Dokumenty szkoły do konsultacji

  Wszystkich zainteresowanych (nauczyciele, rodzice, uczniowie) prosimy o zapoznanie się przygotowywanymi dokumentami organizującymi pracę szkoły i składanie uwag

  Pojekt statutu szkoły    

  Projekt programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły na rok szkolny 2017-2018

 • Tu nauczycsz się grać, mile spędzisz czas w kulturalnym gronie. Poznasz miłośników szachowych bitew, zmierzysz się z lepszymizawodnikami i odpoczniesz od ciężkiej szkolnej pracy

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozłach
  Kozły 27, 05-240 Tłuszcz
 • 029 777 16 67

Galeria zdjęć