• Powiatowy Konkurs na Model Grzyba

•

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Dzieńska uczennica z klasy 8 zajęła 3 miejsce a Jagoda Pękul z klasy 2 wyróżnienie w Powiatowym Konkursie na Model Grzyba zorganizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie.

2 października 2023 roku laureatki odebrały dyplomy oraz nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie.

• Wycieczka do skansenu w Brańszczyku

• 25 września 2023 r. klasy 4a, 5, 6, 7 wzięły udział w warsztatach plenerowych poświęconych tradycjom Kurpii Białych. Warsztaty odbyły się w Skansenie im Marii Żywirskiej w Brańszczyku. Uczniowie wykonali kwiaty z bibuły, wycinanki kurpiowskie, świece z węzy pszczelej. Każda z klas zwiedziła również budynki- kuźnie, dom patrona, stodołę, chałupę, zobaczyli jak działała wiejska studnia oraz każdy wybił pamiątkową monetę. Uczniowie przenieśli się w czasie do XIX i początku XX w. , zobaczyli jak żyło się dawniej i jak ludzie radzili sobie w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo ciekawa była wystawa prac w drewnie pana Stanisława Kądzieli, który opowiedział o swojej rzeźbiarskiej pasji i pokazał swoje prace. Zapewne długo pozostanie nam w pamięci ta lekcja historii, zwłaszcza sielskość skansenu, zagroda ze zwierzętami i altanka z figurami.

Agnieszka Zych