• Światowy Dzień Świadomości Dysleksji

• 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Dysleksji

Z tej okazji realizowane były treści dotyczące tego zagadnienia. Więcej na temat dysleksji można bylo przeczytać na gazetce.

• Dzień niesłyszących

• 28 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących w ramach Ogólnopolskiego projektu ,,Każdy inny-wszyscy równi". Uczniowie klasy pierwszej pokolorowali motyle w niebieskich kolorach, symbol osób niesłyszących. Obejrzeli film pt:,,Ślimaczek". Wysłuchali również opowiadania o chłopcu, który miał aparat słuchowy.

• "Chłopiec zza szyby" - wycieczka do kina

• 3 października 2022r. klasa IV, V, VI i VII wybrały się do kina Helios w Wołominie na film pt.
            „Chłopiec zza szyby”. Włoska produkcja, piękne krajobrazy i sceneria, ale przede wszystkim bardzo
            przystępnie opowiedziana historia Pino - chłopca chorego na hemofilię, zamkniętego z powodu
            choroby w czterech ścianach. Do jego życia wkraczają rówieśnicy i wspólnie przeżywają przygody.
            Ostatecznie stają się przyjaciółmi - na dobre i na złe. Film uczy otwartości na innych, empatii
            i wrażliwości na uczucia drugiej osoby. Pokazuje, że w życiu ważne jest aby mieć wokół siebie ludzi,
            na których możemy liczyć. Uczniom bardzo podobał się film, przeżywali przygody bohaterów
            i komentowali zachowania negatywne.