• 2016 -2017

          • 6 czerwca 2017 r. uczniowie z klas I-IV pojechali na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki zwiedzili Muzeum Ewolucji. Podziwiano tam ogromne szkielety dinozaurów. Następnie odbyli długi spacer po Łazienkach Królewskich , oglądając przy okazji Pałac Na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, ale też pięknie kwitnące krzewy oraz dostojne pawie czy skaczące po drzewach wiewiórki. W ramach niespodzianki uczestnicy wycieczki pływali na gondolach po stawie w okolicach Pałacu Na Wodzie.

          • 24,25,26 maja 2017r. klasy III-VI szkoły podstawowej, I gimnazjum i 6 opiekunów odbyło trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

          • Od kilku lat w naszej szkole wiosną odbywa się Piknik Rodzinny. Łączymy w nim niezwykle ważne dla nas święta – Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka. W ten sposób wszyscy są uhonorowani i usatysfakcjonowani.  W tym roku zdecydowaliśmy, aby ta ważna dla nas impreza odbyła się 3 czerwca. Rozpoczęły ją występy uczniów naszej szkoły. Na tegorocznym Pikniku postanowiliśmy pochwalić się sukcesami i osiągnięciami naszych wychowanków w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie zaprezentowali fragmenty przedstawień przygotowywanych z różnych okazji. Warto nadmienić, że tych okazji było rzeczywiście sporo, a widowisko „Wolność, równość jest nam dana” uświetniło Gminne Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Zespołu Szkół w Kozłach brali też udział w wielu przeglądach, konkursach i zawodach sportowych. W tych ostatnich z racji specyfiki szkoły zbyt wielu sukcesów może nie odnieśliśmy, ale w naszej koronnej dyscyplinie. tenisie stołowym, Wiktoria Kułak i Weronika Oleszczuk w Zawodach Rejonowych w Stryjkach i w Mistrzostwach Powiatu w Duczkach zajęły I, a w Zawodach Międzypowiatowych w Serocku III miejsce. Po prezentacji dzieci i rodzice bawili się dalej pod kierownictwem pana Bogdana Szyszkowskiego, biorąc udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach. Zmęczeni lub głodni mogli pokrzepić się kiełbaskami z grilla lub czymś słodkim. To był naprawdę udany dzień. Nawet pogoda nam sprzyjała. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku Rodzinnym.

          • 20 maja 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Jadowskim Festiwalu Pieśni Maryjnej „Majowe Kwiecie”. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Jadów, Parafia
            św. Jakuba w Jadowie,
             LGD Równinny Wołomińskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie. 
            W festiwalu wzięło udział 18 solistów i 14 zespołów. Z naszej szkoły udział wzięły Maja Michalik, Lena Mróz, Weronika Dzieńska, które zostały wyróżnione oraz Karina Rosa. Przesłuchania uczestników festiwalu odbyły się na scenie w Jadowskim parku . Dziękujemy naszym dziewczynkom za udział i gratulujemy !!! Beata Maksimczuk

          • Dnia 31 maja 2017r. grupa Krasnale wzięzła udział w Powiatowym Artystycznym Przeglądzie dla Przedszkolaków „Tańcz z Nami” w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Urlach. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w kategorii : taniec/układ do muzyki z filmu dla dzieci. Nasze”Krasnale” przedstawiły choreografie do piosenki z bajki pt „Trolle-Bez Końca”. Wszystkie grupy taneczne otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz wiele nagród. Nasza grupa została dodatkowo doceniona nagrodą specjalną za kostiumy i ogólne wrażenie artystyczne,co bardzo nasz ucieszyło .

          • 10 maja 2017r uczniowie wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawni są wśród nas" w Ostrówku. W konkursie brali udział uczniowie klas "O" i I-III. Prace konkursowe przygotowali: Julia Ziółkowska z grupy "O",  Oliwier Biernacki i Ernest Czerepiński z klasy I, Patrycja Wojtyra, Julia Pakuła i Mateusz Miąskiewicz z klasy II, Aleksandra Oleszczuk z klasy III. Wyróżnieni zostali Julia Ziółkowska i Mateusz Miąskiewicz. Otrzymali pamiątkowy dyplom, nagrody rzeczowe oraz uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Rodzicom dziękujemy za pomoc w wykonaniu prac konkursowych i dowóz dzieci do Ostrówka. Laureatom gratulujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Agnieszka Zych, Beata Maksimczuk

          • 3 - maja 2017 gminna uroczystość w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            gminna akademia z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miała ona miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tłuszczu, a przygotowali ją nasi uczniowie pod kierunkiem p.Agnieszki Mrozińskiej, p.Edyty Sobolewskiej, p.Magdaleny Garbacz, p.Henryki Sternickiej, p.Beaty Maksimczuk, p.Małgorzaty Mościckiej, p.Tadeusza Zarzeckiego oraz innych osób. Uczniowie w swojej wspaniale wykonanej części artystycznej pokazali jak ten dzień 226 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski. Akademia rozpoczęła się przemówieniem Pana Burmistrza Pawła Bednarczyka a następnie zaprezentowaniem sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, wokalne jak również taneczne ( taniec z flagą oraz Polonez) przypominając najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Całość uświetnił przepiękny i wyjątkowy występ Weroniki Oniśk, która wykonała utwór pt. ,, Jest taki kraj”. Artyści otrzymali ogromne brawa, a po występie gratulacjom zarówno dla nich jak i Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli – nie było końca.To był uroczysty i wyjątkowy występ. BRAWO UCZNIOWIE!

            Foto

             


            Polonez

            Jest takie miejsce

             

            Taniec z flagą

             

             

             

             

             

             

          • DZIEWCZĘTA Z SP KOZŁY NA PODIUMReprezentacja tenisa stołowego dziewcząt Oleszczuk Weronika i Kułak Wiktoria ze Szkoły Podstawowej w Kozłach zajęła I miejsce w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego w Stryjkach (26.01.2017r), zespół nr 2 - Górczak Oliwia i Górczak Wiktoria zdobył III miejsce. Obydwa zespoły uzyskały awans do zawodów powiatowych.W Mistrzostwach Powiatu w Duczkach (02.02.2017r) nasze zespoły znów były bezkonkurencyjne, bez straty punktu zdobyły dwa pierwsze miejsca i kolejny awans. W zawodach międzypowiatowych w Serocku (11.04.2017r) Szkołę Podstawową w Kozłach reprezentowały; Oleszczuk Weronika, Kułak Wiktoria, Górczak Oliwia. Na tych mistrzostwach nasze dziewczęta po bardzo wyrównanej grze, pokonując SP Popowo (pow. Nowy Dwór Maz.) i SP Józefów (pow.Legionowo) zajęły III miejsce.Po sukcesach dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kozłach i chłopców z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu ( III m. w zawodach międzypowiatowych), tenis stołowy w gminie Tłuszcz stał się wiodącą dyscypliną sportową.Życzę dalszych sukcesów - T. Zarzecki

          • Foto

            Dnia 30.03.2017r. odbył się po raz drugi konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”. Zadaniem konkursowym było przeczytanie w ciągu 2 minut fragmentu tekstu literackiego dla dzieci i młodzieży z wcześniejszym przygotowaniem i bez przygotowania. Jury w składzie Pani Anna Ptaszyńska, Agnieszka Radzka, Bogumiła Zbrzezniak, Agnieszka Mrozińska miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany, a uczniowie wspaniale czytali na głos. Jednak należało wybrać najlepszych

          • 5marca 2017r odbył się XXXVI ZŁAZ WIOSENNY "Marzanna" 2017. Tak jak w tamtym roku dzieci z Zespołu Szkół w Kozłach wraz z innymi zuchami i harcerzami przywitali wiosnę, odganiając przy tym zimę "Wiosno, wiosno ah to ty! Przeganiamy zimę, przywitamy wiosnę"

            Złaz rozpoczął się uroczystym apelem w Chrzęsnem.

            Dzieci zwiedziły także Pałac w Chrzęsnem, wysłuchały opowieści o dziejach jego powstania i jego właścicielach. Niektórzy być może po raz pierwszy oglądnęły hologram czyli projekcję holograficzna oparta na „żywym” obrazie w przestrzeni. Hologram łączy w sobie zaawansowane techniki holograficzne z walorami edukacyjnymi zawierającymi wątki współczesne i historyczne.Hologram, to historia majątku opowiedziana z perspektywy dwojga młodych ludzi zwiedzających obiekt, wzbogacona komentarzem przewodnika, poezją Cypriana Kamila Norwida oraz wspomnieniami Władysława Podkowińskiego. Przywoływanie przez bohaterów historii pałacu łączy się z prezentacją ciekawych faktów i postaci związanych z tym miejscem.

            Następnie wszyscy uczestnicy dostali mapy i wyruszyli w niełatwą trasę, która wiodła ich do oddalonej o 5 kilometrów Komendy Hufca Tłuszcz. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych bo wszyscy dotarli do celu na własnych nogach i z uśmiechem na buzi. Na mecie czekały na nich kiełbask , gorąca herbata i słodkości.

            Złaz zakończył sie wspólnym śpiewaniem, zabawami. Na koniec zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników.

            Dziekujemy za wspólnie spędzony czas dzieciom oraz ich rodzicom za pomoc w dowozie dzieci. Miejmy nadzieję, że za rok będzie nas więcej na kolejnym Złazie.

          • Zespół Szkół w Kozłach we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Tłuszczu bierze udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym „ Nie dla przemocy wobec dzieci”. W związku z tym, przy okazji zebrań klasowych odbyło się dla rodziców szkolenie z tego zakresu. Ponadto uczniowie udział w konkursie plastycznym. Tematem prac jest „Mam prawo do…” według Praw Dziecka Janusza Korczaka. Zbliża się ostateczny termin oddawania prac. Uczniowie do dzieła.

          • 31 marca 2017 r. klasy I-III pojechały na wycieczkę do stolicy. Podczas wiosennego spaceru zwiedzaliśmy okolice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Następnie poszliśmy do Teatru Lalka na spektakl teatralny „Krzesiwo”. Przedstawienie było profesjonalnie przygotowane, z różnorodnością technik teatralnych. Każdy wychodził z teatru pod wrażeniem. Wisienką na torcie była wizyta w Hula Kula. Korzystaliśmy tam z zabawy w „kulkach” oraz oczywiście graliśmy w kręgle. Mistrzowie Kręgli dostali pamiątkowe dyplomy.

          • Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie „Strażnicy Sieci” organizowanym przez Web Watcher. Na konkurs wpłynęło 4678, w tym 29 prac z naszej szkoły. Wyróżniono 20 prac a pierwsze wyróżnienie otrzymał uczeń IV klasy Dawid Piotrowski. Gratulujemy !!!

             

             

            25 stycznia 2017 r. uczestniczyliśmy w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez GOK Jadów. Drugą kategorię wiekową klasy I- III reprezentowały: Amelia Brzozowska, Maja Mościcka i Julia Pakuła. Wykonały kolędę „ Przybieżeli do Betlejem”. W trzeciej kategorii wiekowej - klasy IV - VI - udział wzięła Karina Rosa. Zaśpiewała pastorałkę „ Uciekali, uciekali”. Natomiast kategorię gimnazjalną reprezentowały Klaudia Łukasiewicz i Weronika Oniśk. Wyśpiewały sobie i nam trzecie miejsce pastorałką „Żłóbek Cię utuli”. Uczestnikom serdecznie dziękujemy, a wykonawcom gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

            W sobotę 24.09.2016 roku odbyły się uroczyste obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej
            z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach.

            Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu naszej szkoły przez wszystkich uczniów i zgromadzonych absolwentów. Następnie mszę świętą odprawił ks. Piotr Ejsmont. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów, na który składały się: taniec wiatru w wykonaniu uczennic klasy II oraz przedstawienie „Dary Wiatru Północnego” na motywach bajki Wacława Sieroszewskiego.

            Po części artystycznej Pani Dyrektor Anna Góraj powitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię szkoły.

            Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Kazimierz Rakowski, a zarazem absolwent szkoły, podkreślił, że 90- letnia historia szkoły to powód do dumy a jubileusz to okazja do wypowiedzenia słów uznania dla wszystkich zaangażowanych na przestrzeni 90-ciu lat w procesie kształcenia dzieci i młodzieży w tej szkole. Kolejny gość Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Marcin Bednarczyk przytoczył słowa K. I. Gałczyńskiego „Oto jest nasz dzień codzienny, nasze małe budowanie, trud uparty i niezłomny, nieustanne kształtowanie”, które mogą być odzwierciedleniem pracy w szkole. Pani Zuzanna Sieroszewska - Rolewicz, prawnuczka naszego patrona opowiedziała o życiu w Jakucji, o roli jaką jej pradziadek odegrał
            w losach tego kraju i o podróży swego życia- właśnie do Jakucji.

            Na zakończenie części oficjalnej uczniowie szkoły zatańczyli poloneza i poprowadzili korowód w progi szkoły, gdzie nastąpiło otwarcie Balu Absolwentów Szkoły.

            Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie przy kawie oraz jubileuszowym torcie. W miłej atmosferze toczyły się pełne wrażeń i sympatii rozmowy, bowiem „są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i mamy nadzieję, że za 10 lat- na jubileuszu 100-lecie- spotkamy się w tym samym gronie.

            Foto

            Sprawozdanie z przebiegu konkursu plastycznego

            "Do czego MORZE służyć może?"

            24 września w czasie uroczystości 90-lecia Szkoły Podstawowej w Kozłach uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystawili bajkę Wacława Sieroszewskiego "Dary Wiatru Północnego". Sztukę wyreżyserowała pani Anna Ptaszyńska, scenariusz - Bogumiła Zbrzeźniak, oprawa muzyczna Agnieszka Mrozińska.

            29 września 2016 r. uczniowie naszych szkół odwiedzili najsłodszą fabrykę w Warszawie- Lotte Wedel sp.z o.o. Wycieczkę tę zorganizowaliśmy  dzięki hojności uczestników balu absolwenta, który odbył się 24 września 2016r. Bardzo dziękujemy naszym ofiarodawcom. W wycieczce wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej dla naszych drogich gości.

             

            W dniu 12 października 2016 r., mimo lekko niesprzyjającej aury, uczniowie z klas I-III pojechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” do Rozalina. Mieli oni możliwość uczestniczyć w warsztatach tematycznych „ Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie przyswajali wiedzę na temat rodzajów zbóż, a także całego procesu produkcyjnego chleba – od małego ziarenka, które jest wysiewane przez rolnika, do wypieku bochenka przez piekarza. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnie uformować i przyprawić bułeczkę według własnego pomysłu, która następnie trafiła do pieca. Czekając na własne wypieki, uczniowie mieli możliwość zabawy w stodole na sianie, na podwórku wiejskim łącznie z rozchwytywaną tyrolką oraz przyjrzeć się zwierzętom w zagrodach wiejskich. Gdy bułeczki się upiekły, zostały ze smakiem zjedzone wraz z pieczonymi kiełbaskami z ogniska. Niezmordowani uczniowie na zakończenie wycieczki zostali jeszcze zapoznani z dawniej używanymi narzędziami rolniczymi, a następnie z pełnymi brzuchami oraz wyśmienitymi humorami powrócili do szkoły. I stwierdzili: Żadna pogoda nam nie straszna, aby się bawić.

             

            Biegi przełajowe IX 2016