• od 2018-2019 do 2020-2021

• Dzień dziecka 2 czerwca 2021

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Kozłach

Radość Uczniów i Wychowanków w dniu 02 czerwca 2021 r. była bezcenna, a to za sprawą naszego cudownego prowadzącego p. Marka Pietrzaka oraz współorganizujących p. Edyty Sobolewskiej i i p. Izabeli Sybilskiej.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu „ Pomóż Dzieciom” z Klembowa oraz p. Włodzimierzowi Fydryszkowi za ufundowanie nagród, które uatrakcyjniły naszą imprezę.

Podziękowania kierujemy także do Sołectwa Kozły wraz z p. Tomaszem Grzesikiem oraz Strażaków z OSP Chrzęsne pod dowództwem p. Marcina Budka za wywołanie uśmiechu u naszych Milusińmskich i szybki kurs pierwszej pomocy.

21 MARCA DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Światowy Dzień Zespołu Downa

Święto obchodzone corocznie 21 marca od 2005 roku.

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią, w 21 parze chromosomów, ludzie z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Każdy człowiek jest niepowtarzalną istotą, wyjątkową i w pełni wartościową. Każdy wygląda i zachowuje się zgodnie z własną naturą ale też podlega wyuczonym programom socjalizacji. Im więcej różnorodności wśród nas i wśród otoczenia tym świat jest bogatszy i ciekawszy. A my ludzie mamy dzięki tej różnorodności zapewniony ciągły proces w doskonaleniu siebie samych, po to m.in. żeby życie wznosiło się na wyższe, doskonalsze poziomy.

• Dar na sto Podziękowania i zaproszenie do spotkania 31 grudnia zakończona została akcja Dar na 100, w której nasza szkoła brała udział, jako jeden z elementów naszej innowacji pedagogicznej „Jan Paweł II jakiego nie znamy – 100 ciekawostek na 100 urodziny Papieża Polaka” Koordynatorzy akcji Dar na 100 przesłali nam zaproszenie i podziękowania za udział w akcji: ,,Dziękujemy za wszystkie zgłoszone inicjatywy w ramach akcji Dar na 100. Wspólnie stworzyliśmy wielki duchowy pomnik dla Jana Pawła II. Zwracamy się do Państwa z serdecznym zaproszeniem do udziału w podsumowaniu akcji Dar na 100 Spotkanie odbędzie się 22.01 (piątek) o godz. 13.00. Całość będzie transmitowana live na facebook-u na fanpage Daru na 100 (https://www.facebook.com/darnasto/). W trakcie podsumowania przedstawimy sprawozdanie z realizacji akcji oraz Księgę Inicjatyw, którą później złożymy w sanktuarium św. Jana Pawła II. W spotkaniu udział wezmą organizacje promujące dorobek i dziedzictwo Jana Pawła II, a także instytucje wspierające projekt Dar na 100. Z wyrazami szacunku koordynator projektu Jan Jaśkowiak” Również zachęcamy do obejrzenia transmisji. Prace naszych uczniów biorące udział w konkursach plastycznych organizowanych podczas innowacji, zdjęcia z akademii XIX I XX Dnia Papieskiego, obejrzane filmy o papieżu Polaku, są ziarenkiem posianym na chwałę i tworzą duchowy pomnik dla Świętego Jana Pawła II. Beata Maksimczuk, Katarzyna Bielska

Szlachetna paczka

Weekend Cudów z Zespole Szkół w Kozłach.

Szanowni Państwo! Już trzeci rok z rzędu w dniach 11 – 13 grudnia w naszej szkole odbył się Weekend Cudów, czyli Finał Szlachetnej Paczki. Na terenie szkoły zorganizowaliśmy magazyn z którego wyjechało ponad 200 paczek do siedemnastu potrzebujących rodzin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, Darczyńców i wolontariuszy, każda obdarowana rodzina będzie miała w tym roku wspaniałe święta. Wraz ze Szkołą Podstawową im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, mieliśmy możliwość wziąć pod opiekę samotnego ojca, wychowującego dwuletniego synka. Do naszego podopiecznego, Pana Roberta, pojechały 52 paczki i 2 tony węgla! Oto krótka relacja z tego spotkania napisana przez naszą wolontariuszkę odwiedzającą powyższą rodzinę:

Wszystkie prezenty trafiły do rodziny w pierwszym dniu Finału ( 12. 12. 20.) Kiedy zajechaliśmy na miejsce pan Robert był tak oszołomiony ilością paczek, że przez chwilę nie wiedział co się dzieje! Gdy minął pierwszy szok i pan Robert odzyskał głos, zapytał, czy te prezenty na pewno są wszystkie dla niego? Wraz z synkiem Stasiem rozpakowywali podarunki do późnych godzin wieczornych. Staś ucieszył się z ogromnej ilości zabawek, gier i ubrań. Jego tata pieczołowicie ustawiał na półkach żywność, środki czystości i słodycze. Chował do szafy ubrania, buty i pościel. Mężczyzna żartował, że taką ilością prezentów można by obdarować jeszcze co najmniej trzy rodziny. Radość taty i synka była tak ogromna, że nam wolontariuszom, zakręciła się w oku łezka ze wzruszenia. Uściskaliśmy serdecznie tę wspaniałą rodzinę i ruszyliśmy w drogę powrotną do magazynu”

Serdecznie dziękujemy Państwu za ogromne serce i wsparcie które Państwo okazaliście, pomimo trudnego czasu. Życzymy wszystkim cudownych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, mnóstwa życzliwości, miłości i ciepła domowego ogniska. Do zobaczenia w Nowym Roku!