• 90-lecie Szkoły Podstawowej w Kozłach

• Foto

W sobotę 24.09.2016 roku odbyły się uroczyste obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej
          z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach.

Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu naszej szkoły przez wszystkich uczniów i zgromadzonych absolwentów. Następnie mszę świętą odprawił ks. Piotr Ejsmont. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów, na który składały się: taniec wiatru w wykonaniu uczennic klasy II oraz przedstawienie „Dary Wiatru Północnego” na motywach bajki Wacława Sieroszewskiego.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Anna Góraj powitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię szkoły.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Kazimierz Rakowski, a zarazem absolwent szkoły, podkreślił, że 90- letnia historia szkoły to powód do dumy a jubileusz to okazja do wypowiedzenia słów uznania dla wszystkich zaangażowanych na przestrzeni 90-ciu lat w procesie kształcenia dzieci i młodzieży w tej szkole. Kolejny gość Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Marcin Bednarczyk przytoczył słowa K. I. Gałczyńskiego „Oto jest nasz dzień codzienny, nasze małe budowanie, trud uparty i niezłomny, nieustanne kształtowanie”, które mogą być odzwierciedleniem pracy w szkole. Pani Zuzanna Sieroszewska - Rolewicz, prawnuczka naszego patrona opowiedziała o życiu w Jakucji, o roli jaką jej pradziadek odegrał
          w losach tego kraju i o podróży swego życia- właśnie do Jakucji.

Na zakończenie części oficjalnej uczniowie szkoły zatańczyli poloneza i poprowadzili korowód w progi szkoły, gdzie nastąpiło otwarcie Balu Absolwentów Szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie przy kawie oraz jubileuszowym torcie. W miłej atmosferze toczyły się pełne wrażeń i sympatii rozmowy, bowiem „są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i mamy nadzieję, że za 10 lat- na jubileuszu 100-lecie- spotkamy się w tym samym gronie.