• Szkolenie listopad 2013

• Doskonalimy pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłach i Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach w dniach 9-10 i 16 – 17 listopada 2013 r. uczestniczyli w bezpłatnym bloku szkoleniowym realizowanym przez Fundację Pomocy Edukacyjno-Terapeutycznej dla Niepełnosprawnych „ Scolar” . Zajęcia były finansowane  przez Europejski Fundusz Społeczny- Kapitał Ludzki w ramach : „ Pomagam – wiem jak!- programu szkoleń w zakresie pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. Cykl szkolenia, w którym braliśmy udział nosił tytuł :„Rozwój Daje Radość- praca z małym dzieckiem z autyzmem nad komunikacją, zabawą i samodzielnością.” Zajęcia odbywały się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłach.

Doskonalenie zawodowe było skierowane do psychologów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli , nauczycieli i wychowawców przedszkoli. Zajęcia prowadziły panie Marta Sierocka- Rogala i Marlena Mika. Dzięki szkoleniu poznaliśmy i udoskonaliliśmy metody pracy z dzieckiem autystycznym min. gospodarkę żetonową, plan aktywności, łańcuchy zachowań czy praca z dzieckiem z echolalią.