• Mistrz pięknego czytania

• Foto

Dnia 30.03.2017r. odbył się po raz drugi konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”. Zadaniem konkursowym było przeczytanie w ciągu 2 minut fragmentu tekstu literackiego dla dzieci i młodzieży z wcześniejszym przygotowaniem i bez przygotowania. Jury w składzie Pani Anna Ptaszyńska, Agnieszka Radzka, Bogumiła Zbrzezniak, Agnieszka Mrozińska miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany, a uczniowie wspaniale czytali na głos. Jednak należało wybrać najlepszych i tak:

Mistrzynią czytania w klasie 1 została Weronika Dzieńska

Mistrzynią czytania w klasie 2 została Weronika Bulik

Mistrzem czytania w klasie 3 został Wojtek Laskowski

Mistrzynią czytania w klasie 4 została Maja Redwinsz

Mistrzynią czytania w klasie 6 została Oliwia Górczak

Mistrzynią czytania w klasie 1 gimnazjum została Klaudia Łukasiewicz

W konkursie wieli udział również Stefan Kruk, Amelka Brzozowska, Przemek Chudzik, Mirek Maćkiewicz, Bartłomiej Pamfil, Dawid Piotrowski, Wiktoria Górczak, Wiktoria Kułak, Aleksandra Pergoł, Mateusz Markowski, Magdalena Oleksiak.

Gratulujemy !!!

Mamy nadzieję, że konkurs ten nie tylko zachęci Was do przeczytania uroczej „ Alicji w krainie czarów”, czy też cudownego i aktualnego przez całe życie „Małego Księcia”, ale też przekona Was do czytania innym np. młodszemu rodzeństwu.

Organizatorami konkursu były Pani Agnieszka Zych, Katarzyna Bielska i Beata Maksimczuk.