• 6 czerwca 2017 r. uczniowie z klas I-IV pojechali na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki zwiedzili Muzeum Ewolucji. Podziwiano tam ogromne szkielety dinozaurów. Następnie odbyli długi spacer po Łazienkach Królewskich , oglądając przy okazji Pałac Na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, ale też pięknie kwitnące krzewy oraz dostojne pawie czy skaczące po drzewach wiewiórki. W ramach niespodzianki uczestnicy wycieczki pływali na gondolach po stawie w okolicach Pałacu Na Wodzie.

 • 24,25,26 maja 2017r. klasy III-VI szkoły podstawowej, I gimnazjum i 6 opiekunów odbyło trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

 • Od kilku lat w naszej szkole wiosną odbywa się Piknik Rodzinny. Łączymy w nim niezwykle ważne dla nas święta – Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka. W ten sposób wszyscy są uhonorowani i usatysfakcjonowani.  W tym roku zdecydowaliśmy, aby ta ważna dla nas impreza odbyła się 3 czerwca. Rozpoczęły ją występy uczniów naszej szkoły. Na tegorocznym Pikniku postanowiliśmy pochwalić się sukcesami i osiągnięciami naszych wychowanków w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie zaprezentowali fragmenty przedstawień przygotowywanych z różnych okazji. Warto nadmienić, że tych okazji było rzeczywiście sporo, a widowisko „Wolność, równość jest nam dana” uświetniło Gminne Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Zespołu Szkół w Kozłach brali też udział w wielu przeglądach, konkursach i zawodach sportowych. W tych ostatnich z racji specyfiki szkoły zbyt wielu sukcesów może nie odnieśliśmy, ale w naszej koronnej dyscyplinie. tenisie stołowym, Wiktoria Kułak i Weronika Oleszczuk w Zawodach Rejonowych w Stryjkach i w Mistrzostwach Powiatu w Duczkach zajęły I, a w Zawodach Międzypowiatowych w Serocku III miejsce. Po prezentacji dzieci i rodzice bawili się dalej pod kierownictwem pana Bogdana Szyszkowskiego, biorąc udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach. Zmęczeni lub głodni mogli pokrzepić się kiełbaskami z grilla lub czymś słodkim. To był naprawdę udany dzień. Nawet pogoda nam sprzyjała. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku Rodzinnym.

 • 20 maja 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Jadowskim Festiwalu Pieśni Maryjnej „Majowe Kwiecie”. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Jadów, Parafia
  św. Jakuba w Jadowie,
   LGD Równinny Wołomińskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.
  W festiwalu wzięło udział 18 solistów i 14 zespołów. Z naszej szkoły udział wzięły Maja Michalik, Lena Mróz, Weronika Dzieńska, które zostały wyróżnione oraz Karina Rosa. Przesłuchania uczestników festiwalu odbyły się na scenie w Jadowskim parku . Dziękujemy naszym dziewczynkom za udział i gratulujemy !!! Beata Maksimczuk

 • Dnia 31 maja 2017r. grupa Krasnale wzięzła udział w Powiatowym Artystycznym Przeglądzie dla Przedszkolaków „Tańcz z Nami” w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Urlach. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w kategorii : taniec/układ do muzyki z filmu dla dzieci. Nasze”Krasnale” przedstawiły choreografie do piosenki z bajki pt „Trolle-Bez Końca”. Wszystkie grupy taneczne otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz wiele nagród. Nasza grupa została dodatkowo doceniona nagrodą specjalną za kostiumy i ogólne wrażenie artystyczne,co bardzo nasz ucieszyło .

 • 10 maja 2017r uczniowie wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawni są wśród nas" w Ostrówku. W konkursie brali udział uczniowie klas "O" i I-III. Prace konkursowe przygotowali: Julia Ziółkowska z grupy "O",  Oliwier Biernacki i Ernest Czerepiński z klasy I, Patrycja Wojtyra, Julia Pakuła i Mateusz Miąskiewicz z klasy II, Aleksandra Oleszczuk z klasy III. Wyróżnieni zostali Julia Ziółkowska i Mateusz Miąskiewicz. Otrzymali pamiątkowy dyplom, nagrody rzeczowe oraz uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Rodzicom dziękujemy za pomoc w wykonaniu prac konkursowych i dowóz dzieci do Ostrówka. Laureatom gratulujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Agnieszka Zych, Beata Maksimczuk

 • 3 - maja 2017 gminna uroczystość w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  gminna akademia z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miała ona miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tłuszczu, a przygotowali ją nasi uczniowie pod kierunkiem p.Agnieszki Mrozińskiej, p.Edyty Sobolewskiej, p.Magdaleny Garbacz, p.Henryki Sternickiej, p.Beaty Maksimczuk, p.Małgorzaty Mościckiej, p.Tadeusza Zarzeckiego oraz innych osób. Uczniowie w swojej wspaniale wykonanej części artystycznej pokazali jak ten dzień 226 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski. Akademia rozpoczęła się przemówieniem Pana Burmistrza Pawła Bednarczyka a następnie zaprezentowaniem sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, wokalne jak również taneczne ( taniec z flagą oraz Polonez) przypominając najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Całość uświetnił przepiękny i wyjątkowy występ Weroniki Oniśk, która wykonała utwór pt. ,, Jest taki kraj”. Artyści otrzymali ogromne brawa, a po występie gratulacjom zarówno dla nich jak i Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli – nie było końca.To był uroczysty i wyjątkowy występ. BRAWO UCZNIOWIE!

  Foto

   


  Polonez

  Jest takie miejsce

   

  Taniec z flagą

   

   

   

   

   

   

 • DZIEWCZĘTA Z SP KOZŁY NA PODIUMReprezentacja tenisa stołowego dziewcząt Oleszczuk Weronika i Kułak Wiktoria ze Szkoły Podstawowej w Kozłach zajęła I miejsce w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego w Stryjkach (26.01.2017r), zespół nr 2 - Górczak Oliwia i Górczak Wiktoria zdobył III miejsce. Obydwa zespoły uzyskały awans do zawodów powiatowych.W Mistrzostwach Powiatu w Duczkach (02.02.2017r) nasze zespoły znów były bezkonkurencyjne, bez straty punktu zdobyły dwa pierwsze miejsca i kolejny awans. W zawodach międzypowiatowych w Serocku (11.04.2017r) Szkołę Podstawową w Kozłach reprezentowały; Oleszczuk Weronika, Kułak Wiktoria, Górczak Oliwia. Na tych mistrzostwach nasze dziewczęta po bardzo wyrównanej grze, pokonując SP Popowo (pow. Nowy Dwór Maz.) i SP Józefów (pow.Legionowo) zajęły III miejsce.Po sukcesach dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kozłach i chłopców z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu ( III m. w zawodach międzypowiatowych), tenis stołowy w gminie Tłuszcz stał się wiodącą dyscypliną sportową.Życzę dalszych sukcesów - T. Zarzecki

 • Foto

  Dnia 30.03.2017r. odbył się po raz drugi konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”. Zadaniem konkursowym było przeczytanie w ciągu 2 minut fragmentu tekstu literackiego dla dzieci i młodzieży z wcześniejszym przygotowaniem i bez przygotowania. Jury w składzie Pani Anna Ptaszyńska, Agnieszka Radzka, Bogumiła Zbrzezniak, Agnieszka Mrozińska miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany, a uczniowie wspaniale czytali na głos. Jednak należało wybrać najlepszych

 • 5marca 2017r odbył się XXXVI ZŁAZ WIOSENNY "Marzanna" 2017. Tak jak w tamtym roku dzieci z Zespołu Szkół w Kozłach wraz z innymi zuchami i harcerzami przywitali wiosnę, odganiając przy tym zimę "Wiosno, wiosno ah to ty! Przeganiamy zimę, przywitamy wiosnę"

  Złaz rozpoczął się uroczystym apelem w Chrzęsnem.

  Dzieci zwiedziły także Pałac w Chrzęsnem, wysłuchały opowieści o dziejach jego powstania i jego właścicielach. Niektórzy być może po raz pierwszy oglądnęły hologram czyli projekcję holograficzna oparta na „żywym” obrazie w przestrzeni. Hologram łączy w sobie zaawansowane techniki holograficzne z walorami edukacyjnymi zawierającymi wątki współczesne i historyczne.Hologram, to historia majątku opowiedziana z perspektywy dwojga młodych ludzi zwiedzających obiekt, wzbogacona komentarzem przewodnika, poezją Cypriana Kamila Norwida oraz wspomnieniami Władysława Podkowińskiego. Przywoływanie przez bohaterów historii pałacu łączy się z prezentacją ciekawych faktów i postaci związanych z tym miejscem.

  Następnie wszyscy uczestnicy dostali mapy i wyruszyli w niełatwą trasę, która wiodła ich do oddalonej o 5 kilometrów Komendy Hufca Tłuszcz. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych bo wszyscy dotarli do celu na własnych nogach i z uśmiechem na buzi. Na mecie czekały na nich kiełbask , gorąca herbata i słodkości.

  Złaz zakończył sie wspólnym śpiewaniem, zabawami. Na koniec zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników.

  Dziekujemy za wspólnie spędzony czas dzieciom oraz ich rodzicom za pomoc w dowozie dzieci. Miejmy nadzieję, że za rok będzie nas więcej na kolejnym Złazie.

 • Zespół Szkół w Kozłach we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Tłuszczu bierze udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym „ Nie dla przemocy wobec dzieci”. W związku z tym, przy okazji zebrań klasowych odbyło się dla rodziców szkolenie z tego zakresu. Ponadto uczniowie udział w konkursie plastycznym. Tematem prac jest „Mam prawo do…” według Praw Dziecka Janusza Korczaka. Zbliża się ostateczny termin oddawania prac. Uczniowie do dzieła.

 • 31 marca 2017 r. klasy I-III pojechały na wycieczkę do stolicy. Podczas wiosennego spaceru zwiedzaliśmy okolice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Następnie poszliśmy do Teatru Lalka na spektakl teatralny „Krzesiwo”. Przedstawienie było profesjonalnie przygotowane, z różnorodnością technik teatralnych. Każdy wychodził z teatru pod wrażeniem. Wisienką na torcie była wizyta w Hula Kula. Korzystaliśmy tam z zabawy w „kulkach” oraz oczywiście graliśmy w kręgle. Mistrzowie Kręgli dostali pamiątkowe dyplomy.

 • Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie „Strażnicy Sieci” organizowanym przez Web Watcher. Na konkurs wpłynęło 4678, w tym 29 prac z naszej szkoły. Wyróżniono 20 prac a pierwsze wyróżnienie otrzymał uczeń IV klasy Dawid Piotrowski. Gratulujemy !!!

 •  

  25 stycznia 2017 r. uczestniczyliśmy w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez GOK Jadów. Drugą kategorię wiekową klasy I- III reprezentowały: Amelia Brzozowska, Maja Mościcka i Julia Pakuła. Wykonały kolędę „ Przybieżeli do Betlejem”. W trzeciej kategorii wiekowej - klasy IV - VI - udział wzięła Karina Rosa. Zaśpiewała pastorałkę „ Uciekali, uciekali”. Natomiast kategorię gimnazjalną reprezentowały Klaudia Łukasiewicz i Weronika Oniśk. Wyśpiewały sobie i nam trzecie miejsce pastorałką „Żłóbek Cię utuli”. Uczestnikom serdecznie dziękujemy, a wykonawcom gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozłach
  Kozły 27, 05-240 Tłuszcz
 • 029 777 16 67

Galeria zdjęć