Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi

im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach

Przedszkole Samorządowe z Oddziałami integracyjnymi w Kozłach

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kozłach

Szanowni Uczniowie i Rodzice !!!

Informujemy, że od 01 września 2017 r. uczniowie klas: pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach.
Dodatkowo informujemy, że uczniowie obecnej I klasy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Kozłach będą realizować obowiązek szkolny w klasie II i III gimnazjun w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach.

• 6 czerwca 2017 r. uczniowie z klas I-IV pojechali na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki zwiedzili Muzeum Ewolucji. Podziwiano tam ogromne szkielety dinozaurów. Następnie odbyli długi spacer po Łazienkach Królewskich , oglądając przy okazji Pałac Na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, ale też pięknie kwitnące krzewy oraz dostojne pawie czy skaczące po drzewach wiewiórki. W ramach niespodzianki uczestnicy wycieczki pływali na gondolach po stawie w okolicach Pałacu Na Wodzie.

• 24,25,26 maja 2017r. klasy III-VI szkoły podstawowej, I gimnazjum i 6 opiekunów odbyło trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

• Od kilku lat w naszej szkole wiosną odbywa się Piknik Rodzinny. Łączymy w nim niezwykle ważne dla nas święta – Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka. W ten sposób wszyscy są uhonorowani i usatysfakcjonowani.  W tym roku zdecydowaliśmy, aby ta ważna dla nas impreza odbyła się 3 czerwca. Rozpoczęły ją występy uczniów naszej szkoły. Na tegorocznym Pikniku postanowiliśmy pochwalić się sukcesami i osiągnięciami naszych wychowanków w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie zaprezentowali fragmenty przedstawień przygotowywanych z różnych okazji. Warto nadmienić, że tych okazji było rzeczywiście sporo, a widowisko „Wolność, równość jest nam dana” uświetniło Gminne Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Zespołu Szkół w Kozłach brali też udział w wielu przeglądach, konkursach i zawodach sportowych. W tych ostatnich z racji specyfiki szkoły zbyt wielu sukcesów może nie odnieśliśmy, ale w naszej koronnej dyscyplinie. tenisie stołowym, Wiktoria Kułak i Weronika Oleszczuk w Zawodach Rejonowych w Stryjkach i w Mistrzostwach Powiatu w Duczkach zajęły I, a w Zawodach Międzypowiatowych w Serocku III miejsce. Po prezentacji dzieci i rodzice bawili się dalej pod kierownictwem pana Bogdana Szyszkowskiego, biorąc udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach. Zmęczeni lub głodni mogli pokrzepić się kiełbaskami z grilla lub czymś słodkim. To był naprawdę udany dzień. Nawet pogoda nam sprzyjała. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku Rodzinnym.

• 20 maja 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Jadowskim Festiwalu Pieśni Maryjnej „Majowe Kwiecie”. Organizatorami festiwalu byli: Gmina Jadów, Parafia
    św. Jakuba w Jadowie,
     LGD Równinny Wołomińskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.
    W festiwalu wzięło udział 18 solistów i 14 zespołów. Z naszej szkoły udział wzięły Maja Michalik, Lena Mróz, Weronika Dzieńska, które zostały wyróżnione oraz Karina Rosa. Przesłuchania uczestników festiwalu odbyły się na scenie w Jadowskim parku . Dziękujemy naszym dziewczynkom za udział i gratulujemy !!! Beata Maksimczuk

• Dnia 31 maja 2017r. grupa Krasnale wzięzła udział w Powiatowym Artystycznym Przeglądzie dla Przedszkolaków „Tańcz z Nami” w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Urlach. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w kategorii : taniec/układ do muzyki z filmu dla dzieci. Nasze”Krasnale” przedstawiły choreografie do piosenki z bajki pt „Trolle-Bez Końca”. Wszystkie grupy taneczne otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz wiele nagród. Nasza grupa została dodatkowo doceniona nagrodą specjalną za kostiumy i ogólne wrażenie artystyczne,co bardzo nasz ucieszyło .

• 10 maja 2017r uczniowie wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawni są wśród nas" w Ostrówku. W konkursie brali udział uczniowie klas "O" i I-III. Prace konkursowe przygotowali: Julia Ziółkowska z grupy "O",  Oliwier Biernacki i Ernest Czerepiński z klasy I, Patrycja Wojtyra, Julia Pakuła i Mateusz Miąskiewicz z klasy II, Aleksandra Oleszczuk z klasy III. Wyróżnieni zostali Julia Ziółkowska i Mateusz Miąskiewicz. Otrzymali pamiątkowy dyplom, nagrody rzeczowe oraz uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Rodzicom dziękujemy za pomoc w wykonaniu prac konkursowych i dowóz dzieci do Ostrówka. Laureatom gratulujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Agnieszka Zych, Beata Maksimczuk

Z przykrością informujemy, że 23 stycznia 2017 roku zmarł Pan Krzysztof Mościcki pracownik Zespołu Szkół w Kozłach, sołtys Wólki Kozłowskiej