• Konkurs Anioł na ... Fundacja Bo warto

          • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mazowieckim konkursie plastycznym „Anioł na…”👼, organizowanym przez Fundację Bo Warto.11 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.  Spośród 6 prac wysłanych z naszej szkoły 3 zostały nagrodzone. Gratulujemy wszystkim uczniom Gabrysi z klasy 3, Boryskowi z klasy 2, Krystianowi z klasy 5, Igusi z klasy 2, Adrianowi z klasy 5 i Fabianowi z klasy 4b. Brawo Wy.

          • Powiatowy Konkurs na Model Grzyba

          •  

             

            Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Dzieńska uczennica z klasy 8 zajęła 3 miejsce a Jagoda Pękul z klasy 2 wyróżnienie w Powiatowym Konkursie na Model Grzyba zorganizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie. 

            2 października 2023 roku laureatki odebrały dyplomy oraz nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie. 

          • Wycieczka do skansenu w Brańszczyku

          • 25 września 2023 r. klasy 4a, 5, 6, 7 wzięły udział w warsztatach plenerowych poświęconych tradycjom Kurpii Białych. Warsztaty odbyły się w Skansenie im Marii Żywirskiej w Brańszczyku. Uczniowie wykonali kwiaty z bibuły, wycinanki kurpiowskie, świece z węzy pszczelej. Każda z klas zwiedziła również budynki- kuźnie, dom patrona, stodołę, chałupę, zobaczyli jak działała wiejska studnia oraz każdy wybił pamiątkową monetę. Uczniowie przenieśli się w czasie do XIX i początku XX w. , zobaczyli jak żyło się dawniej i jak ludzie radzili sobie w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo ciekawa była wystawa prac w drewnie pana Stanisława Kądzieli, który opowiedział o swojej rzeźbiarskiej pasji i pokazał swoje prace. Zapewne długo pozostanie nam w pamięci ta lekcja historii, zwłaszcza sielskość skansenu, zagroda ze zwierzętami i altanka z figurami.

            Agnieszka Zych

          • Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

          • 23 czerwca to długo wyczekiwany dzień przez uczniów, ale i także nauczycieli. Tuż po uroczystym zakończeniu roku szkolnego wszyscy wreszcie będą mogli odpocząć na wakacjach. Uroczystość uświetniła osoba Pana Burmistrza Pawła Marcina Bednarczyka , który wręczył nagrodę Burmistrza dla najlepszej absolwentki roku 2023- Natalii Dąbrowskiej. Wychowawcy klas pogratulowali wyników najlepszym uczniom klas I-VII.

            Następnie, choć pogoda popsuła nieco szyki, odbyło się pożegnanie naszych ósmoklasistów rozpoczęte pięknym układem uroczystego Poloneza w kroplach deszczu.

            Absolwenci roku 2022/2023 to: Weronika, Natalia, Daria, Wiktoria, Nikola, Mateusz, Amadeusz, Julia, Antoni, Patrycja, Amelia, Kacper, Łukasz, Oliwia, Aleksandra, Lena , Stefan, Aleksander, Mateusz, Maja, Krystian , Wiktoria.

            Wyżej wymienieni częścią artystyczną pożegnali się ze swoimi Wychowawcami, Paniami Dyrektorkami, Nauczycielami, kolegami z młodszych klas, ze szkolnymi murami….

            Choć za chwilę absolwenci, opuścimy szkolne mury
            snuć będziemy wielkie plany o przyszłości,
            ciężko żegnać wiarę szkolną, ciężko też nauczycieli,
            chociaż przecież marzyliśmy o wolności.

            To jest nasze z Wami dzisiaj pożegnanie,
            choć niełatwo, a w oku kręci się łza.
            Niech wspomnienie miłe o nas pozostanie,
            nasza szkolna, piękna przyjaźń niechaj trwa.


             

            Do zobaczenia nasi dzielni ósmoklasiści!!!! Do widzenia poza szkolnymi murami!!!!

          • Wycieczka klas ósmych do Tłuszcza

          • 19 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych mieli wizytę w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu. Dowiedzieli
            się, jak wygląda organizacja pracy urzędu, kto jest za co odpowiedzialny, jak mieszkańcy mogą
            angażować się w sprawy samorządu. Następnie spacerując ulicami miasta udali się do Społecznego
            Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, gdzie można było obejrzeć wystawę pt. „Historia Polskiego Hymnu
            Narodowego” oraz stałe eksponaty muzealne. Wisienką na torcie (prawie dosłownie ) była wizyta
            w lokalnej cukierni , gdzie osładzano sobie czas pysznymi lodami i goframi. Niby blisko, a wycieczka i
            tak była interesująca.

          • Warsztaty on line Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę?

          • W dniu 08.05.2023r. klasa V, w czasie warsztatów on line z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, w ramach innowacji „Kultura dostępna dla wszystkich”, zapoznała się z biografią wybitnego pedagoga, nauczyciela, pisarza, działacza społecznego- Janusza Korczaka.

            Zajęcia o tytule „Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę?” przybliżyły im sylwetkę pisarza. Dowiedzieli się również, że dzieci także mogą tworzyć teksty np. do gazet. „Mały Przegląd” wydawany w międzywojennej Warszawie z inicjatywy Janusza Korczaka był właśnie takim pismem: wszystkie teksty, które się w nim ukazywały, były tworzone przez dzieci i młodzież.

            Podczas warsztatu uczniowie i uczennice badali mapę przedwojennej Warszawy i wspólnie rozwiązywać związane z nią zagadki. Dzięki nim poznają najważniejsze fakty z życia Janusza Korczaka. Posłuchali również listów wysyłanych sto lat temu przez dzieci do gazet.

            Na lekcji języka polskiego wcieli się w autorów własnych tekstów literackich. Kto wie może wśród nich są przyszli literaci i ilustratorzy?

            Agnieszka Zych

          • Wycieczka do Wilanowa

          • 1 kwietnia 2023 r klasy III, IV, V, VI odwiedziły Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Wszyscy mieli możliwość zwiedzenia pałacu z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył historię pałacu, sylwetkę króla Jana III Sobieskiego i rodziny królewskiej, pokazał nam ciekawostki, które ukryły się w murach muzeum. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wyglądało życie króla i jego rodziny, stroje, które były w modzie w tamtym czasie, umeblowanie itd.

            Klasa V i III uczestniczyła w warsztatach rekonstrukcyjnych „Kaligrafia (nie)zapomniana sztuka”. Tu zobaczyli stare pisma króla Jana, narzędzie piśmiennicze z tamtych wieków. Mogli sami za pomocą pióra ze stalówką poćwiczyć kaligrafię. Odkryli kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego. Wielką zaletą tego pisma, które nazywa się dziś kursywą współczesną, była i jest możliwość w miarę szybkiego pisania oraz łatwość odczytywania. Pismo angielskie, w swej pierwotnej odmianie, jaką jest cancellaresca, stało się krojem powszechnie obowiązującym w czasach króla Jana III. Poszczególne litery są smukłe i czytelne, a zarazem mają nieco fantazyjne kształty. Pisanki angielskiej w uproszczonej wersji uczymy się w szkole, jednak po kilku latach nauki wyrabiamy swój własny charakter pisma, zapominając o odpowiednim kącie nachylenia, owalności i ozdobności liter. W czasie warsztatów zasiedli przy drewnianych pulpitach i spróbowali tej, jak się okazało niełatwej sztuki pisania stalówkami w obsadkach.

            Klasa IV oraz uczniowie klasy III i VI, którzy chcieli być na tych warsztatach, uczestniczyli zaś w Królewskiej Drukarni na zajęciach „Guttenberg i jego wynalazki”. Dowiedzieli się na czym polega drukowanie i jakie były jego początki, jak wyglądały „drukarki” przed XV wiekiem, ile trwało powstawanie tekstu. Posłuchali opowieści o historii druku, Janie Gutenbergu i jego wynalazkach oraz jak ten wynalazek zmienił życie ludzi w tamtych czasach. Uczniowie wcielili się w rolę zecera i spróbowali złożyć własne teksty. Zapoznali się też z działaniem prawdziwej prasy drukarskiej, którą wprawili w ruch.

            Pogoda była wspaniała, park przy muzeum zaś zauroczył nas pięknymi kwiatami i ślicznie kwitnącymi magnoliami.

          • Akcja Żonkile

          • 19 kwietnia 2023r. klasa V uczestniczyły w Akcji społeczno- edukacyjnej Żonkile upamiętniającą 80 rocznicę powstania w gettcie warszawskim,

            Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki "Zdążyć przed Panem Bogiem".

            Na lekcjach języka polskiego obejrzeliśmy animację "Będę pisać". Opowiada ona historię dwójki żydowskich nastolatków. Ich losy poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Wspólnie z nią przenosimy się do dawnej Warszawy. Obserwujemy codzienne życie bohaterów przed wojną i po jej wybuchu. Jesteśmy świadkami utworzenia getta, przygotowań do powstania i w końcu jego wybuchu. Śledząc historię bohaterów, poznajemy ich sposoby na przetrwanie. To historia, która się nie wydarzyła, ale... mogła się wydarzyć setki razy.

            Uczniowie stworzyli żonkile na podstawie instrukcji podanej przez Muzeum Polin, gazetkę na korytarzu szkoły oraz rozmawiali na temat przesłania filmu.

            Dzień wcześniej zasadzili żonkile przy szkolnym skalniaku, które nie tylko w tym roku, będą nam przypominać o tej akcji.

            Zajęcia takie na długo pozostaną w pamięci uczniów. Mam nadzieję, wpłyną między innymi na rozumienie historii własnego kraju, krytyczne myślenie na tego co dzieje się na świecie, szacunek dla innych, dbałość o zachowanie pamięci o ludziach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

            Agnieszka Zych

          • Dzień Osób Niepełnosprawnych

          • Grudzień, to miesiąc, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

            Podczas godzin wychowawczych uczniowie  wysłuchali pogadanki na temat osób niepełnosprawnych i danych dysfunkcji. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych i wskazanie na potrzebę integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

            Z tej okazji w ramach projektu ,,Każdy inny wszyscy równi",  każda klasa stworzyła plakat o danej niepełnosprawności  ".

          • Konkurs "Na najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową"

          • 22 grudnia zostały rozdane nagrody uczestnikom konkursu ,,Na najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową". W  konkursie wzięło 59 osób. Wszystkie choinki były przepiękne zatem komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem – musiała wybrać te najpiękniejsze.  Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za udział i zaangażowanie. Dziękujemy również wszystkim kupującym i angażującym się w organizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego. Zebraliśmy 1542zł. Za zebraną kwotę zostaną zakupione rzeczy na świetlicę szkolną.

          • Ślubowanie 2022

          • Dziś dzień niezwykły, każdy to powie...9 listopada, to dzień szczególny dla uczniów Szkoły Podstawowj Wacława Sieroszewskiego z Odziałami Integracyjnymi w Kozłach. Tego dnia społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły połączone z uroczystością ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uczniowie przedstawili program artystyczny. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Anna Góraj. Na zakończenie uroczystości życzenia i upominki przekazali przybyli goście: Pan wiceburmistrz miasta Tłuszcza Waldemar Banaszek, radny Włodzimierz Romański oraz Panie: Zuzanna Sieroszewska-Rolewicz i Barbara Sieroszewska- Borowska.  I jak tu nie chodzić do takiej szkoły..? Oby ta szczera radość bycia prwadziwym uczniem, towarzyszyła pierwszoklasistom przez długie osiem lat nauki.

          • Światowy Dzień Świadomości Dysleksji

          • 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Dysleksji

            Z tej okazji realizowane były treści dotyczące tego zagadnienia. Więcej na temat dysleksji można bylo przeczytać na gazetce. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.